Hakkımızda

2004 yılı itibari ile Erka Kumaşçılık ünvanı altında kumaş üretimine başlayan firmamız günümüzde Türkiye’de faaliyet gösteren sayılı entegre firmalardan biridir. Erka Kumaşçılık tüm hazır giyim sektörü için pamuk, polyester , keten , tensel , viskon ve bu elyaflar esaslı karışımlı kumaş üretimleri yapmaktadır. Firmamızın yıllık boyalı kumaş üretimi 20.000.000 metrelere ulaşmaktadır.


Bursa Demirtaş OSB’de 5000 mt² kapalı alana sahip tam kapasite ve randımanla çalışan işletmemizde, aylık yaklaşık 1.500.000 mt ham kumaş üretimi yapılmaktadır.


Firmamızda üretilen kumaşlar arasında gömleklik, pantolonluk ve diğer dış giyim kaliteler mevcuttur.


Bursa dokuma tesisimizde üretilen farklı konstrüksiyonlardaki ham kumaşlarımız yine firmamızın iştiraki olan Çerkezköy OSB sınırları içerisinde yer alan 16000 mt² ‘lik kapalı alana sahip tesisimizde yapılan boya terbiye işlemlerinin ardından satışa sunulmaktadır.


İşletmemizde üretilen tüm dokuma kumaşlar; ön terbiye, boyama ve apre işlemleri ile günümüz yüksek standartlarında ve elbette ki müşterilerimizin istekleri doğrultusunda boya terbiye işlemlerine tabi tutulmaktadır. 2017 yılından bu yana yapılan ilave makine yatırımları, yerinde uygulanmış enerji geri dönüşüm projeleri, makine/ekipman revizyonları, üst düzey ekipmanlarla donatılmış laboratuvar yatırımıyla bugün bölgesinde 60 gr/m2 ile 600 gr/m2 arasında kumaş terbiyesini yapabilen sayılı işletmelerdendir.


Boyahanemiz bünyesinde;

  • PFD
  • Optik
  • Reaktif
  • Dispers
  • İndhantren
  • Sülfür
  • İndigo boyama işlemleri yapılmaktadır.


Müşterilerimizin üretilen kumaşlarla ilgili tüm fiziksel ve kimyasal testleri, talep edilen tüm test değerleri/metodları yine boyahanemiz bünyesinde yer alan son teknoloji ekipman ve makinelerle donatılmış laboratuvarımızda eğitimli personelimiz tarafından yapılmaktadır.


İşletmelerimizin tümünde, İş Sağlığı ve Güvenliği ilkelerine sıkı sıkıya bağlı üretimden taviz verilmemektedir. Bu amaçla konunun uzmanları tarafından personele sürekli uygulamalı eğitimler verilmektedir.


Firmamız ayrıca GOTS, GRS, OCS, RCS gibi uluslararası değerleme ve sertifikalandırma kuruluşlarının akreditasyonlarına sahiptir.


Erka Kumaşçılık baskı bölümü yıllık kapasitesi 3.000.000 metredir. Pamuk, polyester, viskon, keten, tensel karışımlı ve likralı kumaşlara; dijital, reaktif, dispers, pigment, varak baskı vb. teknikleri uygulanabilmektedir. Varyant bölümünde her türlü renk ve desen çalışması yapılmakta, ürün müşteriye kaliteli ve güvenilir bir biçimde ulaştırılmaktadır. Basılan kumaşlar sürekli olarak kontrol edilerek, olası hatalar önlenmektedir.


İstanbul Merter Tekstil Merkezinde yer alan 5000 m2 kapalı alana sahip merkezimizde showroom, ofis, depo ve sevkiyat bölümleri bulunmaktadır.


Güncel olarak gömleklik kumaş kalitelerinden 3 milyon mt hazır boyalı stoğumuz ve 2,5 milyon mt pfd boya ve baskı önüne hazır stoklarımız bulunmaktadır.

Tarihçe

2004 yılı itibari ile Erka Kumaşçılık A.Ş  ünvanı altında kumaş üretimine başlayan firmamız  günümüzde Türkiye’de faaliyet gösteren sayılı entegre firmalardan biridir. Erka Kumaşçılık tüm  hazır giyim sektörü için pamuk, polyester , keten , tensel , viskon ve bu elyaflar esaslı  karışımlı kumaş üretimleri  yapmaktadır. Firmamızın yıllık boyalı kumaş üretimi 20.000.000 metrelere ulaşmaktadır.

2004

2017 yılından bu yana yapılan ilave makine yatırımları, yerinde uygulanmış enerji geri dönüşüm projeleri, makine/ekipman revizyonları, üst düzey ekipmanlarla donatılmış laboratuvar yatırımıyla bugün bölgesinde 60 gr/m2 ile 600 gr/m2 arasında  kumaş terbiyesini yapabilen sayılı işletmelerdendir.

2017